Guano Apes (DE) – Helitehas, Tallinn

Details
Date:

November 29

Time:

19:00 - 23:00

Website:
Event Website
Venue

Helitehas

KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD

🎸🔥 Guano Apes annab oma 30. juubeli tähistamiseks võimsa kontserdi Tallinnas! See legendaarne Saksa rokkbänd hullutas eestlasi viimati enam kui 10 aastat tagasi välja müüdud kontserdiga ning nüüd naaseb oma juubelituuriga 29. novembril klubisse Helitehas.

Sõida koos meiega läbi Guano Apes’i muusikalise odüsseia, kus trotsitakse tavapärasust ja konventsionaalsust, mis on jätnud rokimaastikule oma jälje. See Saksamaalt pärit bänd tõusis 90datel esile oma toore ja mässumeelse vaimsusega, millega eristati ennast peavoolust.

Nende karjäär plahvatas kiirelt ning läbimurdehitt “Open Your Eyes” viis nad rahvusvahelises tuntuses uutele tasemetele. Sandra Nasići võimsa vokaali eestvedamisel vallandas bänd helilise revolutsooni, segades punki, metalit ja alternatiivset rokki uueks unikaalseks heliks.

Otsustades mitte alistuda muusikatööstuse survetele, valis Guano Apes kvaliteedi kvantiteedi asemel. Saksa bänd tunneb ennast kõige mugavamalt just lavalaudadel, pakkudes elektrilisi esinemisi, mis muutusid sünonüümseks nende nimega. Alates ikoonilisest “Lords of the Boards” kuni hümnilise “You Can’t Stop Me”-ni on iga lugu tunnistuseks nende meisterlikkusest.

Navigeerides muutuval muusikamaastikul, arenes Guano Apes aastate jooksul märkimisväärselt. Nende pühendumus autentsusele ja analoogkogemusele digitaliseeruvas maailmas muutus üha valjemaks hüüdeks. Ajal, mil tehisintellekt on suur, kuulutas Guano Apes uhkelt välja oma truuduse inimkonna sisemistele, metsikutele jõududele – metsikule vaimule, mis januneb vabaduse järele.

“Me oleme lähemal ahvidele kui tehisintellektile. Inimolendis, vanade maailma ahvide sees, on olemas ürgne jõud: vabaduse kutsung. Oleme toetanud seda heliliselt koos oma publikuga umbes kolm aastakümmet. Tehisintellekti pöörde ja digitaalse distantseerumise keskel on inimese maa peal hoidmine ja mõistmine olulisem kui kunagi varem. Oma käsitööna loodud heliga soovime publikule sisemise kompassi tagasi tuua, nullida põhiseaded helilise sõõmuga ja seeläbi vabastada sisemise ahvi.”

Kolme aastakümne jooksul pole Guano Apes mitte ainult loonud muusikat; nad on kujundanud helilise jutustuse, mis resoneerub meis kõigis peituvate ürgsete instinktidega. Nende 2024. aasta tuur lubab mitte ainult kontserti, vaid ka selle muusikalise teekonna jätku, vastupidavuse tähistamist ja rock’n’rolli jõu kinnitamist.

Helitehas © 2024. All Rights Reserved.