Kataklysm (CA), Soilwork (SE), Horizon Ignited (FI) • 09.04.23 • Helitehas

Details
Date:

April 9

Time:

20:00

Website:
Event Website
Venue

Helitehas

Madara 22a

Tallinn, Estonia, 10613

🔥 Firebird Industries & Damn.Loud esitlevad: suurejooneline death metali õhtu kolme meistriklassi bändiga 9. aprillil Helitehases.

⚫ KATAKLYSM (CAN) #death #deathmetal #melodic
⚫ SOILWORK (SWE) #death #deathmetal #melodic #alternative
⚫ HORIZON IGNITED (FI) #metal

🎟️ Piletid: https://fienta.com/et/kataklysm-soilwork

KATAKLYSM on juba kolm kümnendit löönud ülemaailmselt laineid oma halastamatu ja võimsa helipildiga. Viimase ja 14. stuudioalbumiga “Unconquered” ei tee bänd järelandmisi, vaid leiab aina põlevast maailmast just inspiratsiooni ja ainest, mille pealt täie rauaga edasi kütta. “Kõigega mis praegu maailmas toimub, ei oleks me suutnud albumile paremat nime valida” ütleb vokalist Maurizio Iacano. Albumi nimi on refereering peatamatule agressioonile ja võimalusele süsteeme murda. “See on agressivne album, aga vägagi positiivne.” Albumit läbivad viited vastupanule ja võitlusele — tervikuna mõjub ta justkui heliline eepos, meenutades meile võitluseid mis viivad triumfini. Vähesed bändid on saavutanud niivõrd palju kui Kanada death metali soositud pojad, ent mis neid päriselt eristab, on nende kompromissitu ausus. Kataklysm vaatab eesseisvale maailmale alati filtrita otsa, luues seejärel helimaastikud, mis reflekteerivad meie elatud aega, konflikte ja olelusvõitlust. Kataklysm lööb ukse maha, et sisse hüpata lootustandava energiaga, suva sellest, et maailm põleb aina kiiremini.

Äsjailmunud albumiga “Övergivenheten” jätkab SOILWORK oma pärandi kinnistamist — endiselt on bändi eetoseks võimalikult orgaanilise kõlapildi tabamine. 1995. aastal Heisingborgis Rootsis oma hingamise leidnud bänd on imetlusväärse karjääri jooksul andnud välja 12 stuudioalbumit, mis on mõjutanud ja ammendanud meloodilist death metalit oma erinevatel ajastutel. Oma viimase albumiga võtab Soilwork ette hüljatuse ja ilmajäetuse. Mida tähendab olla koormatud mõttest, et sind võib olla hüljatud? Või kui sa oled ise hülgaja? Aastate jooksul sügavaid suhteid ehitanud bändiliikmed on võimelised üksteise kannatusest ja ärevusest ammendama inspiratsiooni, et teha aina huvitavamat ja tõetruumat muusikat.

Õhtu avab aga Wilderun, Bostonist pärit bänd, keda on iseloomustatud aastate jooksul erinevate sõnadega: death, folk, progressive. Mitmekesisus loomingus väljendub aga ka muudel viisidel, Wilderuni muusikas on esil tugevad kontrastid: mõned lood võivad olla plahvatusohtlikud ja suurejoonelised, justkui klassikalise muusika ja metali hübriidid. Selelle võib järgneda aga ambientne helimaastik, kus kuulaja saab olla introspektiivsem ja laskuda sügavale.

Helitehas © 2023. All Rights Reserved.