Palaye Royale + I See Stars + Huddy (Helitehas, Tallinn)

Details
Date:

detsember 3

Time:

19:00

Website:
Event Website
Venue

Helitehas

Madara 22a

Tallinn, Estonia, 10613

Täpselt 21 kuud pärast oma esimest Tallinna kontserti on suure nõudluse tõttu tagasi eestis fenomenaalne trio Palaye Royale! 3. detsembril 2024 astuvad nad taas üles Helitehases ning kahtlemata tuleb see sõu sama vägev kui eelmine – kui mitte veelgi vägevam. Nagu ütleb nende kitarrist Sebastian Danzig: “Palaye Royale on heli-põhjas-meelelahutus!” Lisaks Palaye Royalele astuvad lavale Ameerika Ühendriikidest pärit ansambel I See Stars ja laulja Huddy.

Palaye Royale muusikat, mida on striimitud üle miljardi korra, võib kirjeldada kui segu brit-popist, glämmrockist ja art-pungist. Aga nende karjääri algus ei olnud kindlasti lihtsate killast. Las Vegases sündinud vennad Remington Leith (vokaalid), Sebastian Danzig (kitarr) ja Emerson Barrett (trummid) jõudsid murdeealistena Los Angelesi ning murdsid läbi halastamatu “inglite linna” rokiskeene. Sellesse perioodi jäi ka autos elamise aeg, kuid õige pea olid nad juba kontsertide peaesinejad ning tuuritasid selliste maailmanimedega nagu Yungblud. On vähe bände, kes oleksid suutnud noorema põlvkonna südameid sedavõrd vallutada, kui seda on suutnud just nemad.

Trio viies täispikk album “Death or Glory”, mis annab nime ka sügistalvisele maailmaturneele, tuleb välja augusti lõpus. Esimene singel “Showbiz” on juba väljas ning selle rütmides on kuulda vihjeid nii klassikalisele Red Hot Chili Peppersile (“Californication”) kui ka Lady Gaga “Paparazzile” – mõlemad sobivad ideaalselt ka loo sügavama mõttega kokku: sõubisnes on üks äraütlemata karm ja hingesööv äri. Võib vaid aimata, mis pärle uuel albumil meile veel varuks on.

Palaye Royale soontes on alati voolanud rock’n’rolli veri. Puhtalt vajadusest hakkasid nad nooruspõlves oma keldris kontserte andma, kuna nad olid nii noored, et päris klubidesse neid veel esinema ei lubatud. See muidugi tõigi kaasa majast välja viskamise ja autos elamise. Õnneks jäid nad peagi aga silma rockiaristrokraatidele nagu Courtney Love ja Scott Weiland. Esimene plaadileping õnnestus neil sõlmida Sumerian Recordsiga aastal 2015, tänu millele ilmutasid nad oma esimese täispika “Boom Boom Room (Side A)” albumi.

Palaye Royale lavasõud on alati erakordsed, meenutades rändtsirkust – sageli ripub Remington prožektorite küljes, kontserdilt ei puudu kuninglikud sallid ja kübarad, neerumustrilised särgid ja rohkelt meiki. Oma fänne kutsuvad nad Soldiers of the Royal Council (tlk kuningliku nõukogu sõdurid) ja esinemisi alustades seisid nad uksel ning embasid isiklikult iga inimest, kes neid kuulama tuli. “Ka nüüd anname me endast kõik võimaliku, et meil oleks fännidega, kes meid kuulama tulevad, isiklik side. Ükskõik, kui suur on rahvamass,” ütleb Emerson.

Palaye Royale järjekorras teine Tallinna kontsert toimub Helitehases 3. detsembril 2024. Soojendavad I See Stars ja Huddy. Piletid on Live Nation klubiliikmetele juba müügil. Avalik müük algab 5. juulil kell 11 Piletilevi internetipoes ja müügipunktides.

/ENG/

Due to high demand, the phenomenal trio Palaye Royale is back in Estonia, exactly 21 months after their debut concert in Tallinn! On December 3, 2024, they will perform once again at Helitehas, promising a show just as electrifying as their last – if not more. As guitarist Sebastian Danzig puts it best, “Palaye Royale is entertainment at full volume!” Palaye Royale will be joined on stage by US band I See Stars and singer Huddy.

Palaye Royale’s music, streamed over a billion times, is a blend of Brit-pop, glam rock, and art punk. Their journey to success was anything but easy. The brothers Remington Leith (vocals), Sebastian Danzig (guitar), and Emerson Barrett (drums) from Las Vegas moved to Los Angeles as teenagers and faced the brutal challenges of the ‘City of Angels’ rock scene. From living in a car to headlining gigs and touring with global stars like Yungblud, they have come a long way. Few bands have captured the hearts of the younger generation as profoundly as they have.

The trio’s fifth full-length album, “Death or Glory,” which also lends its name to their autumn/winter world tour, is set for release at the end of August. The first single, “Showbiz”, is already out, featuring rhythms reminiscent of both Red Hot Chili Peppers’ “Californication” and Lady Gaga’s “Paparazzi” – perfectly aligning with the song’s theme of a gritty, soul-sucking industry. We can only imagine what other gems the new album holds.

Rock’n’roll has always been in Palaye Royale’s blood. They started playing in their basement out of necessity when they were too young to perform in clubs. This led to being thrown out of their house and living in a car. Fortunately, they soon caught the attention of rock icons like Courtney Love and Scott Weiland. In 2015, they signed their first record deal with Sumerian Records, releasing their debut album, “Boom Boom Room (Side A).”

Palaye Royale’s stage shows are always extraordinary, resembling a traveling circus – often with Remington hanging from the spotlights, and the stage adorned with regal scarves, hats, paisley shirts, and plenty of makeup. They call their fans Soldiers of the Royal Council, and at the start of their performances, they would personally greet each attendee. “Even now, we still make every possible effort to have a personal connection with fans that come out to see us, no matter how big the crowd,” notes Emerson.

Tickets for Palaye Royale’s second consecutive Tallinn concert at Helitehas on December 3, 2024, are already on sale for Live Nation club members. Public sales will begin on July 5 at 11 am on Piletilevi’s online shop and ticket outlets.

Helitehas © 2024. Kõik õigused kaitstud.