Sematary Presents – Haunted Mound Angels Tour (Helitehas, Tallinn)

Details
Date:

juuni 1

Time:

19:00

Website:
Event Website
Venue

Helitehas

Madara 22a

Tallinn, Estonia, 10613

Sematary on mõistatuslik põrandaalune räppar, kes segab mängleva kergusega vastuolulisi muusikažanre, luues iga kord midagi täiesti erisugust. Ta on noorusest hoolimata jätnud muusikamaastikule märkimisväärse jälje ning 1. juunil 2024 astub ta oma “Haunted Mound Angels” turnee raames koos paljude teiste artistidega üles Tallinnas, Helitehases.

Räpparinime Sematary taga peitub 23-aastane Zane Steckler, kelle tähelend on olnud kiire ja omapärane. Californiast Placeri maakonnast pärit Sematary alustas oma helidega mängimist 11-aastaselt, nokitsedes GarageBandis. Ise on ta öelnud, et 15-aastaselt kogetud Yung Leani laivsõu oli otsustav moment – just siis teadis ta, et soovib saada räppariks.

Sematary muusikast leiab väga eklektilisi mõjutusi, alates Chicago Drillist, Shoegaze’ist, Black Metalist kuni Horrorcore’ini. See kõik kokku loob helipildi, mida ei ole võimalik kategoriseerida. Tema muusikat on Spotifys ja Apple Musicus striimitud sadu miljoneid kordi, mis annab kahtlemata tunnistust, kui populaarse artistiga on tegu.

2019. aastal asutas Sematary sarnaselt mõtlevatest räpparitest ja artistidest kollektiivi Haunted Mound. Kõik nad jagavad tema kirge muusika vastu. Sematary on kui Haunted Moundi visionäärist tegevjuht, kureerides talente, luues kunstiteoseid ja jälgides kollektiivi muusikatootmist.

Sematary debüütmiksteip “Rainbow Bridge”, mis ilmus 2019. aasta novembris, pani aluse Haunted Moundi visuaalsele esteetikale ja selle lood “Slaughter House” ja “Bunny Suit” kogusid miljoneid kuulamisil. Vaatamata sellele, et Sematary on püüdnud paljude plaadifirmade tähelepanu, on ta lükanud pakkumised tagasi, et säilitada oma loomingu üle kontroll ja olla iseseisev. Oktoobris 2021 kolis Sematary mahajäetud tapamajja, kuhu asutas stuudio ja mis on ühtlasi nii tema elukoht kui ka Haunted Moundi staap.

Omamoodi eraldatuses elamine on aidanud kaasa tema salapäraloorile – iga kord, kui ta endakujundatud brändikaupa müüki paneb, ostetakse need loetud minutitega ära. Fännid analüüsivad tema muusikavideote ja laulusõnade tähendusi, sellised videod koguvad Youtube’is sadu tuhandeid vaatamisi.

2022. aastal alustas Sematary edukat maailmaturneed, müües välja kontserte üle kogu maailma, Melbourne’ist Poolani. Hoog jätkus 2023. aastal, kui ilmus lugu “Butcher House”, mis sisaldas koostööd Sickboyrariga, samuti tegi ta koostööd BLP Kosheriga singli “Huntin Wabbits” ja Chief Keefiga tulevase FTP Recordsi jaoks.

Hiljuti tuuritas Sematary koos $uicideboy$-ga Põhja-Ameerikas, esinedes kontserdipaikades, mis on tema karjääri jooksul ühed suurimad. Siiski jääb ta oma juurtele truuks, andes välja EP “King of the Graveyard” ja lindistades uuesti oma 2020. aasta EP “Warboy”. Euroopa turnee “Haunted Mound Angels” on kavas sel aastal, kusjuures just Tallinn on turnee esimene peatuspaik.

Eestimaa fännid saavad müstilist Semataryt oma silmaga näha ja end tema muusikasse kaotada 1. juunil 2024 Tallinnas Helitehases. Üles astub palju teisigi muusikuid. Piletid on Live Nation klubiliikmetele saadaval 25. jaanuaril kell 12, avalik müük algab 26. jaanuaril kell 10 Piletilevi veebipoes ja müügipunktides.

/ENG/

Sematary, an elusive figure in the underground rap scene, is known for his unique ability to blend disparate musical genres, creating a distinct sound with each new track. Young but impactful, he’s made his mark on the music world and will be performing at Helitehas, Tallinn, on June 1, 2024, as part of his “Haunted Mound Angels” tour, accompanied by various artists.

Behind the stage name Sematary is 23-year-old Zane Steckler. Hailing from Placer County, California, he began experimenting with music at age 11 using GarageBand. A pivotal moment came at 15 after experiencing Yung Lean’s music, solidifying his desire to pursue a career in rap.

Sematary’s music, which draws from a wide range of influences including Chicago Drill, Shoegaze, Black Metal, and Horrorcore, defies categorization. His tracks have amassed hundreds of millions of streams on Spotify and Apple Music, a testament to his popularity.

In 2019, Sematary founded Haunted Mound, a collective of rappers and artists who share his musical vision. As the collective’s CEO, he curates talent, creates artwork, and oversees music production.

His debut mixtape “Rainbow Bridge”, released in November 2019, set the visual tone for Haunted Mound. Tracks like “Slaughter House” and “Bunny Suit” quickly became hits. Despite attracting interest from major record labels, Sematary chose to remain independent, valuing creative control over his work. In October 2021, he moved into an abandoned slaughterhouse, which now serves as both his residence and the headquarters for Haunted Mound.

Living somewhat secluded has added to his mystique. His branded merchandise sells out within minutes, and fans avidly dissect his music videos and lyrics, which attract hundreds of thousands of views on YouTube.

Sematary’s 2022 world tour was a huge success, with sold-out shows from Melbourne to Poland. His momentum continued in 2023 with the release of “Butcher House” and collaborations with artists like Sickboyrar, BLP Kosher on “Huntin Wabbits,” and Chief Keef for FTP Records.

After a recent North American tour with $uicideboy$, playing at some of the biggest venues of his career, Sematary is now embarking on the European leg of his tour, “Haunted Mound Angels”, with Tallinn as the first stop.

Estonian fans can experience the mystique of Sematary in person and immerse themselves in his music on June 1, 2024, at Helitehas in Tallinn. The event promises performances from a variety of musicians. Tickets will be available for Live Nation club members on January 25th at 12:00 p.m., with a public sale starting on January 26th at 10:00 a.m. through the Piletilevi online store and its sales points.

Helitehas © 2024. Kõik õigused kaitstud.